Zakładanie trawników

Trawniki we współczesnych ogrodach zajmują przynajmniej połowę powierzchni i są ich podstawowym elementem. Prawidłowo założony i dobrze utrzymany trawnik stanowi piękną wizytówkę oraz idealne miejsce do odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Zajmujemy się zakładaniem trawników z rolki lub z siewu. Zakładając trawnik bierzemy pod uwagę wiele czynników, które będą miały wpływ na jego późniejszą pielęgnację. Obecnie w ok. 90% zakładamy trawniki z rolki. Koszty trawnika z siewu i jego późniejsza pielęgnacja są niewiele niższe od wysokiej jakości trawy z rolki.
Aby poprawić wygodę użytkowania dokładnie planujemy kształt trawnika, stosujemy estetyczne obrzeża trawnikowe, siatkę przeciw kretom, automatyczny system nawadniania, czy roboty koszące które z roku na rok wypierają tradycyjne kosiarki. Pamiętajmy, że nie możemy stać się niewolnikiem własnego ogrodu.

Regeneracja trawnika wiosną

Regeneracja trawnika po zimie jest zespołem standardowych zabiegów, które wykonujemy wiosną na trawniki (wertykulacja trawnika, aeracja trawnika, nawożenie odpowiednimi nawozami).

Odmłodzenie trawnika

Niekiedy jesteśmy w stanie uratować i odmłodzić istniejący trawnik przed jego kosztowną wymianą. Po oględzinach dobieramy odpowiednie zabiegi mechaniczne i chemiczne które sprawią, że trawnik będzie wyglądał jak nowy. Zapraszamy do skorzystania z oględzin trawnika u Państwa w ogrodzie.